Rubriky
Norsko 2018

Den 5 – Alta

Trip to the lake Gampvannet.

Dneska dopoledne máme zase odpočinek a odpoledne vyrazíme na výlet. Po obědě jsme měli malou oslavu s dortou, Aino-Mari má 10 let a malý Joel svátek.

  • 13:45 – Vyjíždíme, první do butiku s oblečením v Altě a potom je v plánu výlet do tundry.
  • 15:30 – 17:00 – Asi 3km výlet k jezeru Gampvannet. U jezera v tundře je krásně, svítí sluníčko, pohoda. V přístřešku děláme oheň, budeme opékat párky a palačinky.
Jezero Gampvannet
Příprava večeře
  • 19:45 – 20:45 – 3km cesta zpět k autobusu. Po cestě si všímáme krásných starých borovic.
Treehuggers
Matýskova borovice

3 reakce na „Day 5 – Alta“

zdravíme – to jsou pořád překvapení – brodit se Severním mořem, to je tedy dílo! Jste fakt dobří a s takovými malými dětmi! To je tedy opravdu zajímavý výlet ! To myslím celá ta vaše dovolená – to budete mít zážitky, musí to tam být opravdu krásné. Vždycky si vzpomenu na Petra, ten by to prožíval s vámi a moc záviděl , ale v dobrém. Doufám , že jste se moc nenachladili a že se vámpodařilo všechno usušit. Tak přeji další krásné výlety a buďte na sebe opatrní! Držíme vám s dědou palce a moc na vás myslíme – babička a děda.

Tak večer ve zprávách najednou překvapení – mapa Finska ,sever a komentář – ” v severním Finsku a Norsku jsou v současnosti vysoké teploty, které dosahují 30 ti st. Průměrná teplota je tam v současnosti o 15 st. vyšší, než normálně. Tak jsem se zaradovala a teď vidím, že opravdu je paní u ohně v tričku. Moc vám přejeme, ať to vydrží. Mějte se dobře, zdravíme vás všechny ahoj – babička a děda

Počasí se tady hrozně rychle mění – jednu chvíli je horko a během pár minut přijde mrak a vítr a ochladí se o téměř 10 stupňů. Ale zatím nám to docela dobře vychází, dnes přišla bouřka až když jsme dorazili do autobusu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..